Dün akşam saatlerinde bloklarımın tamamının kapatıldığını duyurmuştum. Bugün yaptığım incelemeler sonunda kapatılan sadece benim bloğum değil tüm blokların olduğudur. Buna sebep olarak da dijitürk’ün Diyarbakır’da bir blok üzerine açtığı dava sonucunda bloğun kapatıldığı ve bununla yetinilmeyip tüm blokların kapatılması olarak mahkeme kararı çıkardığı yönündedir.
Bu alınan kararda yanlıştır. Suç kişisel olup tüm kesimleri bağlamamaktadır. Bu kararı alan mahkeme ve bunu ortaya koyanlarda bundan tabii haberdardırlar.
Öyleyse gelin biraz paronaya yapalım. Nasıl olsa bizler “PARONAYAK’IZ” ya bunu hareketlendirelim.
Adamın biri çıkıyor maç yayınlarını blok üzerinden nasıl yapıyorsa yapıp yayınlıyor. Dikkat edin burası Diyarbakır ve yayın yapılan merkez başka bir adres değildir. Arkasından tespitler yapılıyor. Kişiler ve kişi neyse mahkemelik oluyor cezalandırılıyor. Dijitürk buna itiraz ediyor ve tüm blokların kapatılmasını istiyor. Mahkemede bunu onaylıyor.
Peki, bugün sesini duyurabilecek ve yazılarını tüm dünyayla paylaşabilecek vasıta olan bu blokların kapatılması neyi ortaya çıkarmıştır sizce?
Susturulan ve göz ardı edilen Aydınların sesi bu şekilde kesilmiştir.
Yazılı, Görsel Ve sesli medya organları artık rahat bir şekilde diledikleri ve taraftarlarını konuşturabileceklerdir. Ve bunlara karşı cevap verecek bugün tek kesim kalmıştı, o da ellerinden alındı.
Yakında Facebook, google gibi arama motorları ve iletişim ağları kesilir ve engellenirse hiç şaşırmayın çünkü güneyde yaşanan olayların organizasyonların internet üzerinden ve sosyal paylaşım ağları üzerinden başarıldığını düşünürsek bugün hükümetin bunu yaptırması ve bilinçli şekilde kontrol ediyor olması tesadüf değildir.
Sonuç bu uygulamanın arkasında şirket yâda kuruluş aramaya gerek yoktur.
Bu işin arkasında Hükümet vardır.
Ve bu bağlamda çalışmalarını sürdürecektir.
Bizler yine bir yolunu bulacak ve sizlere ulaşacağız. Yapılacak tüm engellemeler ve yıldırma çalışmaları bizi yolumuzdan asla ceviremiyecektir.
Oluşan bu tablodan dolayı sizlerden özür dilemekteyim.
Mustafa Sönmez

mustafasnmz@hotmail.com
Beyodaları Sok. 4/6 Gümüşsuyu-Taksim…

0532 323 35 70
0212 251 36 19

Written by Mustafa Sönmez